Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závěr roku patřil turistice

6. 1. 2016

Kácov, 26.12.2015

Jen co jsme odložili koule (20. prosince), tak jsme tradičně uspořádali turistický výjezd na Sázavu. Posázavský pacifik jsme opět opustili v Soběšíně a všech 16 účastníků vyšlo tentokrát na nezmrzlou trasu do Kácova. Nebezpečné srázy jsme zdolali za pomoci našich fyzicky zdatnějších spoluhráčů. V šalandě místního pivovaru jsme zaujmuli místa v horní části restaurace. Obsluha byla rychlá, dobré pivko i jídlo. Také proto jsme včas očekávali pacifik na místní zastávce. Výlet, během něhož jsme naplánovali další akce, skončil v pohodě.

Fotky zde

Markomani v Dobřichově 28.12.2015

Již o dva dny později v pondělí jsme využili nabídky Míry a odjeli do Dobřichova. Po zahájení v místní pivnici se 11 účastníků sešlo u prvního naučného panelu, kde jsme byli informováni o životě tvrdých bojovníků - Markomanů. Poté jsme vystoupali 60 schodů ke kostelu, odkud jsme se pokochali výhledem na Dobřichov. Následně jsme šli po naučné stezce. Nevynechali jsme ani zdolání kamenné vyhlídky, odkud je za příznivého počasí vidět Ještěd, Milešovka, Krkonoše atd. Pak jsme sešli dolů ke korytu řeky Výrovky a proti proudu došli do Radimi, kde jsme se seznámili s místními kulturními pamětihodnostmi. Závěr cesty jsme absolvovali už za setmění po cyklistické stezce do Peček. Odtud jsme následně pokračovali vlakem do Velimi. 

Fotky zde

Potkali se u Kolína 2.1.2016

S tímto cílem vyšlo z Velimi za mlhavého počasí 6 nejstarších hráčů našeho klubu. Přes Novou Ves, Klavary jsme podle Labe došli do Kolína. Tam jsme po chvíli hledání objevili památník medvědů, co se potkali u Kolína. Následovalo posezení v restauraci Zimní stadion, kde se k nám přidala Iva. Po obědě a občerstvení jsme prošli Kolínem přes zateplené obchodní centrum Futurum na nádraží, kde jsme počkali na naše vlaky. Po příjezdu do Velimi nám krokoměr ukázal 15 km ušlých v klidu a pohodě. Spokojeně jsme se rozešli do svých domovů v 17 hodin. 

Fotky zde

Všechny tyto akce přispívají ke stmelení našehio hráčského kolektivu.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář