Jdi na obsah Jdi na menu
 


VeLiS Cup 2012

4. 8. 2012

V poslední době je v našem regionu velmi aktivní klub PCP Lipník, účastník letošního ročníku Extraligy klubů v pétanque. V sobotu 4. srpna se rozhodli hráči tohoto klubu uspořádat turnaj dvojic, na který jsme rádi přijali pozvání,  neboť podobných akcí v naší dojezdové vzdálenosti je jako šafránu. Na naše poměry jsme se prezentovali solidním zastoupením, když jsme utvořili tři dublety a Vláďa hrál s Mirošem z pořádajícího oddílu. Kromě nás se tohoto klání účastnila jedna dvojice ze Sokolče a zbytek startovního pole vyplnili domácí borci. V základní fázi se hrálo v pětičlenných skupinách na hřištích u lipnického penzionu - naši služebně nejstarší hráči si mohli oživit vzpomínky na jedny z prvních výjezdů za pétanque mimo Velim. Do dějiště turnaje jsme vyrazili zodpovědně s předstihem, čímž jsme pořadatele trochu zaskočili. Po lehce rozpačitém úvodu se turnaj rychle proměnil ve velmi pohodové sportovní klání, které se neslo v duchu fair-play a přátelské atmosféře. 

Ve skupinách se nejvíce z velimských dvojic dařilo Pašovi s Hankou (bilance 3:1), kteří svedli klíčovou bitvu o postup do play-off s další velimskou dvojicí Vilda, Vojta (2:2).  Ve druhé skupině se lépe vedlo Vláďovi s Mirošem (3:1), ale ani tři výhry ze čtyř zápasů jim k postupu do semifinále nestačily. Ke kýženému postupu jim chyběly tři body ve skóre, které tito hráči  promarnili zejména  ve vítězném duelu 13:11 v posledním zápasu proti Michalovi s Václavem (0:4). Závěrečné boje se odehrávaly na hřištích u srubu, kde jsme byli prvně a všichni jsme byli z tohoto místa unešeni. Genia loci tohoto místa tvoří nádherný výhled do kraje (vidět lze např. Ještěd), bedlivý dozor koní a ovcí, vůně z grilu, zahradní architektura, pohostinnost pořadatelů a spousta dalších drobností. 

Paša s Hanou se v semifinále utkali s Pavlem a Majkou a zápas se z velimského pohledu vyvíjel dost nadějně. Ve dvou hrách ale sehrál výborně svůj part domácí Pavel - střelou za pět resp. čtyři body tento duel rozhodl. V boji o třetí místo se zpočátku velimskému dubletu proti Bédovi s Olinou příliš nevedlo, avšak tentokrát se podařil velimskému rodinnému týmu vítězný obrat. První místo po zásluze obsadila domácí dvojice ve složení Dana a Pepa.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář