Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj dvojic v Sokolči

19. 8. 2012

V sobotu 11.8. jsme na kolech cestovali za pétanque do Sokolče. Nově vytvořené dvojice Vojta - Vilda, Hana - Paša, Václav - Lukáš, Martin - Amy doplnily ještě dva rodinné dublety Oplů. Do turnaje se přihlásilo 18 dvojic, během hry ale pořadatel přibral ještě jednu. Hrál se pětikolový "švýcar", jehož sokolečská premiéra přinesla organizátorům nejednu pernou chvilku.. Hrát se muselo i na speciálním hřišti "na koulení", kde ve stínů stromů byla taková zima, že někteří účastníci hráli i v bundách. Z našich dvojic si toto hřiště vyzkoušeli téměř všichni (Pavel s Hanou dokonce 3x), pouze Lukáš s Václavem této léčce unikli. 

Výsledkově se nám opět nedařilo - ze základní fáze postoupila jenom dvojice Lukáš - Václav. O pouhé tři body ve skóre unikl postup dubletu Martin - Amy. Velimská postupující dvojice (3. místo, bilance 4-1) byla ve čtvrtfinále vyřazena klasickými "kouleči". Tao dvojice nebyla jediná, která koulela, ale stále více sokolečských borců hraje standardním stylem, tj. nejedná se o kuželky v přírodě. V turnaji neuspěli ani zkušení domácí hráči, kteří hráli již jako hráči "ČAPKu", kam se přihlásili a jejichž vlajka byla vyvěšena na hřišti. 

Celkově jsme neuspěli, ale pétanque hrajeme dál, protože nás to baví. Po letošním zvýšeném tréninkovém úsilí se úspěch časem musí dostavit. Třeba již na Velimském plížilovi, který snad po dvouleté odmlce zvovu uspořádáme.

 

Náhledy fotografií ze složky Turnaj v Sokolči 2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář