Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svatováclavské dukáty Lipník

21. 9. 2014

Zástupci velimského oddílu vyrazili po měsíci opět do Lipníku, kde se tentokrát zúčastnili turnaje dvojic Svatováclavské dukáty. Na poslední chvíli  jsme dali dohromady tři dublety (Paša + Hana, Václav + Petr, Michal + Aleš). Všichni jsme se jednoznačně shodli na tom, že systém přihlašování na turnaje v podání našeho oddílu budeme muset změnit.  Zvolili jsme osvědčenou vlakovou dopravu do Čachovic v kombinaci s pěším a v případě "Šťoury" cyklo přesunem do dějiště turnaje. 

Na boulodrom u fotbalového hřiště přijelo o dukáty soupeřit 37 dvojic. V základní fázi se hrál čtyřkolový "švýcar",  z něhož 16 nejlepších postoupilo do play - off. Z velimských týmů v průběhu dne předváděla nejlepší hru dvojice Paša + Hana, která v součtu "švýcara" a dohrávek o umístění čtyřikrát vyhrála a dvakrát prohrála. Opačnou bilanci (2-4) měl dublet hrající ve složení Petr + Václav, přesto se paradoxně stal nejlépe umístěným velimským týmem. Mohlo za to Buchholzovo kritérium, které tuto dvojici poslalo jako šestnáctý tým do play - off. V osmifinále se velimští hráči již podruhé utkali s domácí dvojicí Míra Vavrovič / Jirka Tymeš a po vcelku vyrovnaném průběhu na vítěze základní části znovu nestačili. V dohrávce o 9. až 16. místo pak ještě podlehli domácí dámské dvojici Katka + Sylva a do dalšího utkání již nenastoupili, což se ukázalo jako prozíravá volba. Doposud totiž turnaji po celý den přálo počasí, což se následně změnilo. Velimská výprava se prudkému dešti naštěstí vyhnula, neboť nám Jarda Moucha zajistil odvoz na čachovické nádraží.

V sousední hospodě jsme za zvuku provazců deště mohli zhodnotit tento výlet. S akcí jsme byli spokojeni, pořadatelé ze Sokola Lipník připravili další povedený turnaj. Repete si zde můžeme dát 11. října, kde se zde koná další turnaj dvojic - Podzimní koule. Nabízí se další vlakový výjezd, snad bude domluva o sestavách našich dvojic méně kostrbatá než v tomto případě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář