Jdi na obsah Jdi na menu
 


O kořist z Mordové rokle

24. 8. 2014

Početná výprava velimských hráčů pétanque vyrazila do Lipníku na turnaj trojic hraný pod názvem O kořist z Mordové rokle. Díky novým hráčům v našem oddíle jsme dali dohromady tři triplety a Václav Jeřala ještě vytvořil tým s Vaníčkovými z Kostomlat. Velimské trojičky hrály ve složení Hana + Jiřka + Paša, Michal + Milan + Aleš a Vojta + Vilda + Petr. Většina účastníků zájezdu zvolila dopravu vlakem, takže kromě přesunů na boulodromu ještě zvládla porci 5 pěších kilometrů z čachovického nádraží do dějiště turnaje a zpět.

K lipnickému penzionu se sjelo 19 trojic, v základní fázi se hrálo čtyřkolovým švýcarem. Tři družstva s velimským zastoupením si připsala po dvou výhrách, triplet Vojta + Vilda + Petr pak jedno vítězství. Do osmičlenného play-off postupoval i jeden tým se dvěma výhrami a díky Buchholzovu kritériu se to podařilo i velimské trojici Hana + Jiřka + Paša. Naopak kostomlatsko - velimský tým skončil těsně pod čarou na 9. pozici, triplet Michal + Milan + Aleš na 11. místě.

Ve čtvrtfinále se velimské trojici podařilo zaskočit premianta "švýcara" ze Sokolu Lipník. V semifinále na sebe stejné oddíly narazily znovu, tentokrát uspěl lipnický celek kapitána Jirky Chalupy. V boji o třetí místo se Velim utkala s Kulovou osmou. Oba triplety se spolu střetly již v základní fázi, v níž se z výhry radoval velimský tým po výhře 12:10. Tento duel mimochodem končil netradičně, neboť v dodatečném náhozu Pavel vystřelil košon a soupeř se dožadoval nového náhozu. Vyrovnaný byl i zápas o bronz, ale podruhé se již velimské trojici vyhrát nepodařilo. Souběžně hrané finále nabídlo zajímavou podívanou v podobě místního derby, v němž se zástupcům pořadatelského oddílu povedla v závěru otočka nepříznivého stavu. 

Zájezd do Lipníku si zopakujeme 20. září, kdy se u fotbalového hřiště koná turnaj dvojic Svatováclavské dukáty. Solitéři se mohou do Lipníka vydat již o 14 dní dříve, neboť 6. září oba lipnické kluby společně pořádají turnaj jednotlivců.  

 

1.jpg

 

pěší přesun do Lipníku

 

3.jpg

4. místo: Jiřka - Paša - Hana

 

 

2.jpg

z boje o 3. místo

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář