Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyrilometodějské koule 2016

6. 7. 2016

Velimský pétankový turnaj dvojic „Cyrilometodějské koule" má za sebou již 12. ročník. V úterý 5.7.2016 se v areálu FC Velim sešlo 20 týmů, přičemž zájem o hru projevilo ještě několik dalších dvojic. Jsme však limitováni počtem hřišť, a tak 20 dubletů byl maximální možný počet přihlášených. Hráčská kvalita turnaje také roste - letos se klání zúčastnili 4 hráči z první stovky čapkovského žebříčku a dalších 8 z druhé stovky. Nejvzdálenějším účastníkem byla dvojice z Hranic - Valšovic Kutá / Tománek, dále jsme přivítali hráče z obou lipnických klubů, Kostomlat, Sokolče, Kulové osmy a Žraloků Předhradí. Zbytek startovního pole tvořili samozřejmě domácí hráči. Počasí předvedlo během dne své možnosti - ráno chladno, v poledne vedro, odpoledne tradiční bouřka a nakonec krásný podvečer. 

Hrálo se ve 4 základních skupinách po 5 týmech, postupovaly první dva do „osmičky" A turnaje, další dva celky hrály KO B - turnaje. Časový limit byl 50 minut. Mezi nejlepších 8 týmů se probojovalo hned 5 velimských dvojic. Po celodenních bojích zvítězila sokolečská dvojice ve složení Petr Faust / Tonda Faust. Druzí skončili Pavel Jeřala s Martinem Škopkem, bronz bral rodinný celek Hana Jeřalová / Lukáš Jeřala. Nepopulární čtvrtá příčka zbyla na dublet Petr Tománek / Miloslava Kutá. Finále přineslo jednoznačný výsledek  v poměru 13:1 pro Sokoleč, když poraženou velimskou dvojici vyčerpal dramatický semifinálový zápas (13:12) s valšovickým týmem. V B - turnaji zvítězila dvojice Václav Jeřala / Tomáš Malý. 

Turnaji přihlíželo během dne i několik desítek diváků, někteří z nich si hru s koulemi i vyzkoušeli. Poděkování patří tradičně Robertu Buncovi, který nás po celý den občerstvoval a věnoval i sponzorské dary. Vítězové obdrželi medaile a ceny od PC Sokol Velim. Poděkování patří i všem účastníkům za jejich chování během celého dne. Podpořili tím pohodový průběh turnaje, což k pétanque patří a v poslední době se na okruhu Čapek nějak vytrácí.

Pro velimské pořadatele pomalu začíná příprava na podzimní turnaj trojic Velim Open 2016. 

Cyrilometodějské koule 2016:

1. místo: A. Faust, P. Faust (PCFT Sokoleč)

2. místo: M. Škopek, P. Jeřala (PC Sokol Velim)

3. místo: L. Jeřala, H. Jeřalová (PC Sokol Velim)

4. místo: P. Tománek, M. Kutá (SKP Hranice VI. - Valšovice)

foto Velim

foto Kostomlaty

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář